#76 2006-09-24 13:13:59

Bartiozizo

Veańczyk

1079276
Zarejestrowany: 2006-07-21
Posty: 147
Punktów :   

Re: Czarna Księga

Wiecie co?
Z tego co wiem , a myśle że dobrze wiem to Ci panowie co niezmienili podatku , tym Mistrz Gildii może zmienić..
Wydaje mi się że jeśli zrobił by to Mistrz Gildii mógł by np. zamiast podatku 15% zrobić im na 20 lub 25 %
i to była by dobra kara... Skorygujcie mnie jeżeli się myle.

Ostatnio edytowany przez Bartiozizo (2006-09-24 13:16:23)


_________________________________________________________________________________________________
Nigdy nie kłóć się z idiotą, najpierw sprowadzi cie do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem


http://img166.imageshack.us/img166/3897/bartizizo2rx4.jpg

Offline

 

#77 2006-09-24 13:28:57

Korthan

Veańczyk

Zarejestrowany: 2006-06-17
Posty: 318
Punktów :   

Re: Czarna Księga

Mistrz gildii nie może nikomu podwyższyć podatku moze jedynie go obnizyć więc tak nie da rady a swoja droga podwyzszenie podatku nie bedzie dobrym rozwiązaniem a tylko spowoduje niepotrzebne osłabienie postaci chcecie mieć dobre wyniki na turnieju to nie osłabiajcie nikomu postaci poprzez jakies kary jako że zdarzyło sie to po raz pierwszy i zarówno K. jak i Mugen sie wyłumaczyli to wystarczy dac im jakies upomnienie i po wszystkim. Niektórzy piszą ze złamali rozkaz Herszta a to że ktoś na turnieju nie walczy to nie łamie juz rozkazów Elasharra!!!Moze za to tez jakies kary pienięzne bedziecie pobierac...


http://img529.imageshack.us/img529/1987/korthansig15eo.gif

Offline

 

#78 2006-09-24 15:46:17

Lucyfer

Inkwizytor

Zarejestrowany: 2006-06-18
Posty: 220
Punktów :   

Re: Czarna Księga

Ci co nie walczą w turnieju zostaną usunięci z gildii. Właśnie po to został założony ten temat i temu służy pierwszy post w nim. Turniej to jeden dzień i coś się może zawsze wydarzyc więc jeden raz można wybaczyć, niektórzy twierdzą , że damy dwie szanse ale po trzeciej wpadce będą wywalani.


Bores Mun - Postać Bez Twarzy

Offline

 

#79 2006-09-24 15:56:17

Eldanar Ringeril

Veańczyk

Zarejestrowany: 2006-06-19
Posty: 57
Punktów :   

Re: Czarna Księga

Przepraszam za to, że nie walczyłem... Miałem awarie internetu Pieprzona TePsa


http://img226.imageshack.us/img226/6269/eldanar3dl.gif

Offline

 

#80 2006-09-24 16:14:47

Vual

Veańczyk

8285405
Zarejestrowany: 2006-07-10
Posty: 760
Punktów :   

Re: Czarna Księga

Temat numery tel... Po to właśnie istnieje.


Mors Tua Vita Mea


http://img136.imageshack.us/img136/4051/sigwbmpkj0.png

Offline

 

#81 2006-09-24 16:34:46

Bartiozizo

Veańczyk

1079276
Zarejestrowany: 2006-07-21
Posty: 147
Punktów :   

Re: Czarna Księga

:d

Ostatnio edytowany przez Bartiozizo (2006-09-24 16:37:40)


_________________________________________________________________________________________________
Nigdy nie kłóć się z idiotą, najpierw sprowadzi cie do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem


http://img166.imageshack.us/img166/3897/bartizizo2rx4.jpg

Offline

 

#82 2006-09-24 23:19:47

Behemoth

Veańczyk

Skąd: 100lica
Zarejestrowany: 2006-06-29
Posty: 136
Punktów :   

Re: Czarna Księga

Mija niedziela a ja nie widzę żadnych reakcji ani ze strony Herszta ani wpłat od panów z czołówki. Powiem otwarcie. Irytuje mnie to jak mało co ostatnio. Jestem przekonany, że gdyby mnie postawić w identycznej sytuacji ( najpierw zbagatelizowanie rozkazu zmiany podatku, a potem nie wpłacenie kary ) to zakończyłoby się to po prostu permanentnym usunięciem z gildii. Nie sądzę aby ktokolwiek wtedy pytał o przyczynę takiego zachowania tylko wymierzył stosowną karę bez mrugnięcia okiem. Zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, że gdybym padł na kolana i błagał o litość to i tak niewiele by to zmieniło. Skąd zatem tak pobłażliwe podejście do takiej arogancji jaką prezentują Mugen i Gesshoku? Jeżeli od razu zamiarem było NIE karanie tych dwóch to po co ta cała szopka z karą? Sam Herszt mówił, że te 850k to raczej symboliczna wpłata ( i tu się zgadzam ) więc czemu jej odpuszczać? ( tak wnioskuję po braku reakcji ). I nawet nie chce słyszeć, że próbuje kierować gildią, bo do k***y nędzy sam ustaliłeś karę więc ją łaskawie wyegzekwuj. W takim wypadku brak konsekwencji nie jest objawem wspaniałomyślności, tylko kreowaniem się na pospolitego maślaka

Dla mnie to jest po prostu śmieszne, że wysoki level potrafi usprawiedliwić dosłownie wszystko. Dużo łatwiej wywalić kogoś o niskim levelu. I pal go licho, że uczestniczy w każdym turnieju. Nieważne, że wpłacał na gildię tyle ile mógł w swoim czasie. Zupełnie nieistotny jest fakt, że udziela się na forum. Ważne, że jest marudny i ma niski level. Naprawdę gratuluje fachowego podejścia do sprawy

Na koniec prosto do Herszta. Oczywiście jak dwaj gogusie z samej góry masz to co powiedziałem w głębokim poważaniu, albo co lepsze kłuje Cie to w bok i nie możesz sobie z tym poradzić, ale zastanów się czy przypadkiem ktoś inny nie ma podobnego zdania. A o tym już warto pomyśleć

I tak na sam koniec. Niech no mi tylko jakiś mod albo inny sykacz pogrozi swoim pulchnym paluchem to wezme, przeżuje, wypluje, podepcze i obsram przy najbliższej nadarzającej się okazji, bo jak już Lucyfer napisał po to jest forum, aby wypowiadać na nim swoje zdanie. Moje jest takie, a jak komuś się nie podoba to naprawdę radzę to zatrzymać dla siebie i po prostu wygłosić własne. Najlepiej poparte kilkoma argumentami. Wtedy możemy się policytować kto ma rację, a kogo po prostu prawda w oczy kole


Słyszysz za sobą kroki? Boisz się? Masz czego...

Offline

 

#83 2006-09-25 14:14:59

Ssighames

Veańczyk

7165913
Zarejestrowany: 2006-06-17
Posty: 83
Punktów :   

Re: Czarna Księga

Hmm pomysł z karą pieniężną był (jest?) dobrym pomysłem…ale skoro Mugen i Gesshoku zmienili podatek „na czas” (tego nie wiem czy tak postąpili, tak twierdze) to chyba sprawę można uznać za zamkniętą. Co do kary pieniężnej w wysokości 850k bardzo mi się spodobał, ale skoro zmienili podatek to można by im darować (ewentualnie na upartego dać im rangę „dłużnik” ;]). Co do tego, że „oni mają wysoki level, wiec ich nie usuwamy z gildii z byle co” to trochę jest to „zUe;]” określenie, gdyż kiedyś przegną pałę (nie życzę im tego)  i zostaną wykopani. Teraz Behemoth masz trochę racje, że to nie fer w stosunku do wojów o niskich levelach ale cóż…. Życie…


Pozdrawiam


"Ze świata tego każdy ma tyle, ile sam sobie weźmie". - G.Buccaccio

Offline

 

#84 2006-09-25 14:36:03

Fangorn

Veańczyk

3601183
Zarejestrowany: 2006-07-22
Posty: 824
Punktów :   

Re: Czarna Księga

Grzywna jest całkiem niezłym rozwiązaniem ale a i tak jestem za wywalaniem takich osobników z gildii. W koncu Veass to miała być jednostka desantowo - szturmowa do zadań specjalnych


http://img91.imageshack.us/img91/7809/fangorn2ur4.jpg

Offline

 

#85 2006-09-25 21:44:32

Behemoth

Veańczyk

Skąd: 100lica
Zarejestrowany: 2006-06-29
Posty: 136
Punktów :   

Re: Czarna Księga

Brawa dla Herszta! Fangorn musiał zabulić, K. mało co zawału nie dostał pisząc tłumaczenie, a dwa miętusy z góry dostają po prostu rangę "dłużnik". Naprawdę gratuluję finezji i konsekwencji. Nic tylko paść na kolana i śmiać się aż do utraty tchu. A jeszcze niedawno była wojna jaki to gigantyczny wkład w klimat gildii ma Fangorn. I co? Został postawiony dużo niżej niż ci dwaj idioci, którym tak naprawdę można zarzucić wszystko POZA wysokim levelem? I niech mi ktoś jeszcze powie, że tutaj przecież nikt nikogo nie faworyzuje Żałosne


Słyszysz za sobą kroki? Boisz się? Masz czego...

Offline

 

#86 2006-09-25 22:46:06

Elasharr

Herszt

3488742
Skąd: W-wa/Veass ;)
Zarejestrowany: 2006-06-17
Posty: 271
Punktów :   

Re: Czarna Księga

No więc tak. Póki co dałem Mugenowi i Gesshoku rangę Dłużnik. Będę ich jeszcze próbował przekonać do zapłacenia, wyrzucenie ich jest już zupełną ostatecznością w przypadku jeśli za nic w świecie nie dadzą się przekonać. Mam jednak szczerą nadzieję, że zmienią zdanie.
Jeśli ktoś powie, że robie to dlatego, że są to najbardziej skoskani wojownicy w naszej gildii.. to będzie miał po części rację!! Ot co!. Skoro mamy być silną paczką, to wywalanie bez ogródek najsilniejszych jej osobników jest głupotą. I poza tym choć moja znajomość z Clivem jest krótka, darzę go pewną sympatią, i jest to też dla mnie pewien powód, choć możecie się wściekać, trudno. Jeśli mi nie da wyboru będę musiał go wydalić, ale nie chciałbym żeby do tego doszło.

Behemoth, widzę że ci niedługo żyłka pęknie od tej całej sprawy, ja jednak osobiście nie będę zwracał uwagi na twoje
trochę mimo wszystko denerwujące szczekanie. Jeśli tak cię okropnie denerwuję, to nie wiem po co ty tu siedzisz jeszcze w ogóle. W przeciwieństwie do bramy wejściowej, wyjściowa jest zawsze otwarta... Po co się męczyć z jakimś pospolitym maślakiem. Może i jestem zbyt łagodny, ale gdybym miał porównywalny do ciebie "zapał" to wywaliłbym już większość z tej czarnej listy na gorze, Mugena i Gesshoku, a tobie dał bana na tym forum za wypowiedzi na poziomie rozwydrzonego gnojka. Niestety jednak jestem tylko maślakiem i trzeba trochę bardziej się postarać, żeby mnie wkurzyć.
Nie wiem skąd wziąłeś te spiskowe teorie, że jak nie jesteś na wysokim levelu, to bym cię traktował jak śmiecia. Ja staram się traktować na równi każdego, choć nie jest to wcale moim obowiązkiem lecz tylko dobrą wolą.

Co do Fangorna, wiem że w chwili obecnej może czuć się pokrzywdzony, jednak sprawa nie jest jeszcze do końca rozstrzygnięta, więc nie wiem po kiego wała już wydawać werdykty co do moich decycji. Postaram się zrobić tak, żeby to wyszło sprawiedliwie, no i na tym chyba skończę.


Elasharr - ponury gwardzista
Herszt Veas
http://img377.imageshack.us/img377/7748/ela23wx.gif

Offline

 

#87 2006-09-26 00:10:10

Lucyfer

Inkwizytor

Zarejestrowany: 2006-06-18
Posty: 220
Punktów :   

Re: Czarna Księga

No i torche za duży hałas się zrobił. Behemoth, każdy ma prawo do wyrażania swojego zdania, ale obowiązują pewne normy wypowiedzi, a Ty w ostatnich kilku postach jesteś na krawędzi tych norm, o ile ich jeszcze nie przekroczyłeś. Tak więc wyluzuj troche, a do Herszta z szacunkiem bo to w końcu Herszt i jak zechce to do pala przywiązać i wybatożyć każe, choć miętkie serce ma i pewnie Ci odpuści.

A co do samej sprawy to optowałbym za natychmiastowym wywaleniem obu delikwentów, bo ich zachowanie jest poniżej krytyki i takie lekceważenie rozkazów nie kwalifikuje ich do niczego lepszego. Jednak nie jestem Hersztem, stąd moja opinia. Gdybym jednak był to zdanie bym troche zmienił i nad decyzją dłużej pomyślał. Bo mimo iż kara słuszna i w pełni zasłużona osłabi gildie, a tego uniknąć trzeba. Tak więc sytuacja trudna bo jakiej decyzji by Herszt nie powziął, to gildia na tym straci czy to autorytetu krztyne czy to dwóch silnych wojów.

Poprawiłem orty /Sykacz


Bores Mun - Postać Bez Twarzy

Offline

 

#88 2006-09-26 00:25:11

Elasharr

Herszt

3488742
Skąd: W-wa/Veass ;)
Zarejestrowany: 2006-06-17
Posty: 271
Punktów :   

Re: Czarna Księga

Acha, już abstrachując od tych kłotni lada chwila poleci anooBis, lecz nie z powodu niskiego levelu, ale s powodu totalnej braku jego aktywności od dnia 16.09. Dam już jeszcze ze 3 dni, ostrzege go przez wojo jeszcze zeby nie było.


Elasharr - ponury gwardzista
Herszt Veas
http://img377.imageshack.us/img377/7748/ela23wx.gif

Offline

 

#89 2006-09-26 00:42:47

sykacz

Weteran

2152020
Skąd: aktualnie Wrocław
Zarejestrowany: 2006-06-30
Posty: 165
Punktów :   

Re: Czarna Księga

Dla Waszej informacji, to mamy wakacje. Schyłek, ale nadal wakacje. I Zrozumcie wreszczie, że w wakacje nie każdy ma dostęp do neta 24/7. Strategiczne decyzje należałoby podejmować w okresie powakacyjnym. Przez 'stretegiczne' rozumiem podniesienie podatku i kara 850kilo w złocie. Wakacje to okres, w którym część osób musi zarobić na własne studia i na długopis, żeby było czym pisać egzaminy. Ja mam neta w pracy, więc mogę posiedzieć na forum, gdy nikt nie dzwoni. Clive zapierdala i nie ma czasu się nawet po dupie podrapać, a Wy wymagacie od niego żeby jeszcze czytał spam na wojopoczcie. Większość wiadomości jakie odstaliśmy była treści: 'powodzenia na turnieju'. Skoro ktoś w dniu turnieju wchodzi na konto i widzi jakąś wiadomość to domyśla się co w niej jest i kasują ją, albo zostawia do przeczytania na później.
Behemoth, jeśli Ci coś nie pasuje w działaniu Veass to wystarczy to powiedzieć raz. Tu są inteligentni ludzie, którzy czytają posty ze zrozumieniem i jeżeli uważają to za słuszne podtrzymują dyskusję. Nie musisz pisac tego samego w każdym poscie, dodając za każdym razem garści obelg i zniewag. Każdy Twój kolejny post na ten temat będzie przeze mnie sukcesywnie usuwany. Mam dość Twojej arogancji (i nie tylko ja). A jak w dalszym ciągu nie dociera do Ciebie, to wiesz gdzie są drzwi, trafisz sam.


dewizę mieć: w straconej trzeba walczyć sprawie
marzeniem żyć, tak przecież najciekawiej
potężnym strach dać, maluczkim dawać pokrzepienie
wciąż naprzód iść i nie mieć czasu na zmęczenie
wyszczerbić miecz, lecz czyste mieć sumienie

http://img179.imageshack.us/img179/6193/sykaczsygnkopiavg6.jpg

Offline

 

#90 2006-09-26 09:47:10

Behemoth

Veańczyk

Skąd: 100lica
Zarejestrowany: 2006-06-29
Posty: 136
Punktów :   

Re: Czarna Księga

sykacz napisał:

Behemoth, jeśli Ci coś nie pasuje w działaniu Veass to wystarczy to powiedzieć raz. Tu są inteligentni ludzie

Owszem są, ale mam wrażenie, że to nie ci, którzy decydują o losach gildii

Do tej gildii nie przychodziłem po to, aby po kilku chwilach z niej odejść. Jeżeli coś naprawdę przestanie mi pasować, to możecie być pewni, że odejdę bez większego hałasu

Herszcie, nie jest też moim celem wkurzanie Cie, wyprowadzanie z równowagi czy obrażanie. Jednak najwyraźniej do Ciebie i paru innych inaczej dotrzeć się po prostu nie da. Tak czy siak moje zdanie miałbyś w dupie. I jak mówiłem takie Twoje prawo, ale powtarzam jeszcze raz. Zastanów się głęboko czy przypadkiem inni nie myślą podobnie tylko boją się o tym napisać

Za ostrzejszy ton wypowiedzi przepraszam tych, którzy musieli to czytać z niesmakiem. Dało się to ubrać w inne słowa, ale jestem przepotwornie uczulony na takiego rodzaju dyskryminację. I nieważne co kto miał w zamiarach. Ważne jak to wygląda i jaki jest tego efekt. Mugena i Gesshoku przepraszać nie zamierzam bo... po prostu tak myślę i tego nie zmienię. Postaram się jednak mniej wchodzić im na odcisk przy każdej okazji. I na koniec sprawię przyjemność sykaczowi i przestanę w kłóko wałkować ten temat

To tyle ode mnie


Słyszysz za sobą kroki? Boisz się? Masz czego...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.wwe-pbf.pun.pl www.promienisci.pun.pl www.vae-victis.pun.pl www.pedago.pun.pl www.jdyt2.pun.pl