#61 2006-09-21 12:18:14

Khhagrenaxx

Szlachcic Słowa!

9636309
Skąd: Racibórz/Wrocław
Zarejestrowany: 2006-06-16
Posty: 430
Punktów :   
WWW

Re: Czarna Księga

Behemoth napisał:

nie skoczysz z tego mostu!
- co?! ja nie skoczę?!!!!

Uwielbiam to:D

Nie jestem pewien, ale w sumie tak mi przekazano - ten podatek miał być zmieniony chyba właśnie po to, żeby nie wpłacać na gildię... Chyba, że źle mi to wytłumaczono;)


Jak podaje Życie na gorąco...
http://www.wojownicy.imro.pl/forum/images/signatures/153428610449008427e157.jpg
Sherwett Hasyss

Offline

 

#62 2006-09-21 12:26:59

Behemoth

Veańczyk

Skąd: 100lica
Zarejestrowany: 2006-06-29
Posty: 136
Punktów :   

Re: Czarna Księga

Wytłumaczono dobrze, ale niechaj zacytuję:
"Osoby które nie zmieniły podatku na wyznaczony czas muszą zapłacić danine w wys 850k do skarbca. Mają czas do soboty 23.09"
Ekh.. chwyta za serce... ale do rzeczy. Mugen i Gesshoku nie zastosowali się do tych zmian. Żaden z nich nie złożył żadnego oficjalnego wytłumaczenia, to raz. Dwa, klikali turki przez cały tydzień. Trzy, Gesshoku zawalczył w turnieju w sobotę i nie zmienił podatku. Fangorn miał podobnie, a jednak daninę błyskawicznie zapłacił. To mu się chwali. Mugen i Gesshoku udowodnili nie raz, że są wyjątkowo samolubni ( temat o wpłatach na gildię ) i uważają, że ich wysokim levelem można wszystko wytłumaczyć


Słyszysz za sobą kroki? Boisz się? Masz czego...

Offline

 

#63 2006-09-21 12:32:15

Khhagrenaxx

Szlachcic Słowa!

9636309
Skąd: Racibórz/Wrocław
Zarejestrowany: 2006-06-16
Posty: 430
Punktów :   
WWW

Re: Czarna Księga

Acha, takie buty... Oni też. No nic. Od siebie dodam, że to spoko goście;) Tylko tyle;)


Jak podaje Życie na gorąco...
http://www.wojownicy.imro.pl/forum/images/signatures/153428610449008427e157.jpg
Sherwett Hasyss

Offline

 

#64 2006-09-21 13:02:29

sykacz

Weteran

2152020
Skąd: aktualnie Wrocław
Zarejestrowany: 2006-06-30
Posty: 165
Punktów :   

Re: Czarna Księga

Behemoth Ty chyba nie wiesz co piszesz. Proszę Cię nie komentuj juz więcej kwestii zmiany podatku i kar. Powiedziałeś juz wystarczająco dużo i zaczynasz się powtarzać.


dewizę mieć: w straconej trzeba walczyć sprawie
marzeniem żyć, tak przecież najciekawiej
potężnym strach dać, maluczkim dawać pokrzepienie
wciąż naprzód iść i nie mieć czasu na zmęczenie
wyszczerbić miecz, lecz czyste mieć sumienie

http://img179.imageshack.us/img179/6193/sykaczsygnkopiavg6.jpg

Offline

 

#65 2006-09-21 14:20:47

Elasharr

Herszt

3488742
Skąd: W-wa/Veass ;)
Zarejestrowany: 2006-06-17
Posty: 271
Punktów :   

Re: Czarna Księga

Echh, póki co nie mam w ogóle ochoty zajmować się tą sprawą, od paru dni jestem dość zajęty i nie mam wystarczająco czasu, żeby to wszystko przemyśleć. Podane przeze mnie rozwiązania mogą być trochę pochopne, ale nie mam zamiaru się  tłumaczyć. Rządzenie gildią wcale nie jest takie łatwe i nie starczy ograniczyć się do ochrzanienia kogoś lub wypieprzenia na zbity pysk od czasu do czasu.

Behemocie, nie jestem ślepy i widze sytuację, ale pozwól że jednak Hersztem tej gildii będę ja, dobrze? Mam jutro poprawkę i wszedłem tylko na parę chwil, więc w tym momencie mi zwisają jakieś podatki w wirtualnej gildii, a także krzykacze, wiecznie niezadowoleni z moich decyzji.

Ciekawi mnie nagła zmiana frontu po tym jak uświadomiłeś sobie kim jest ten któremu parę dni temu chciałeś zasadzić "dyscyplinarnego kopa z gildii"

Z Clivem i Aleksandrem sobie na spokojnie pogadam na gg, jak tylko będę miał taką możliwość.
Natomiast co do K. , skoro taka jest jego decyzja to niechaj i tak będzie. Kto jak kto, ale on jednak ma spore prawo do stanowienia o tej gildii, i karanie go wygląda trochę dziwnie, bo równie dobrze mógłbym nałożyć jakieś kary na samego siebie za różne niedociągnięcia. Tak więc nie będę się o to sprzeczał, niech robi jak uważa.
Tyle ode mnie.


Elasharr - ponury gwardzista
Herszt Veas
http://img377.imageshack.us/img377/7748/ela23wx.gif

Offline

 

#66 2006-09-21 15:08:38

Vual

Veańczyk

8285405
Zarejestrowany: 2006-07-10
Posty: 760
Punktów :   

Re: Czarna Księga

Behemoth napisał:

U Mugena warto poczekać na tłumaczenie.
Natomiast cała trójka jak dla mnie dyscyplinarny kop z gildii.

Czyli K. jest w tej "trójce"

Behemoth napisał:

Ja osobiście byłbym za zdjęciem kary finansowej z K. właśnie z powodów, które podał.

No i zmiana stron


Mors Tua Vita Mea


http://img136.imageshack.us/img136/4051/sigwbmpkj0.png

Offline

 

#67 2006-09-21 15:34:43

Khhagrenaxx

Szlachcic Słowa!

9636309
Skąd: Racibórz/Wrocław
Zarejestrowany: 2006-06-16
Posty: 430
Punktów :   
WWW

Re: Czarna Księga

Dobra, skończmy ten temat bo mi się słabo robi... Zamknąłbym go sam, ale by było, że ucinam sprawę, w której jestem na ławie oskarżonych:P

(no i że się wywyższam, używam swoich wpływów dla własnyych interesów, jestem lepszy od innych - w moim mniemaniu oczywiście i tak dalej, litania by trwała;))


Jak podaje Życie na gorąco...
http://www.wojownicy.imro.pl/forum/images/signatures/153428610449008427e157.jpg
Sherwett Hasyss

Offline

 

#68 2006-09-21 15:58:36

Behemoth

Veańczyk

Skąd: 100lica
Zarejestrowany: 2006-06-29
Posty: 136
Punktów :   

Re: Czarna Księga

Tylko krowa nie zmienia zdania
Poza tym wrzucanie wyrywków z wypowiedzi i łączenie ich w całość to, chyba sam przyznasz, dosyć śmieszne

Herszcie, wyjątkowo tym razem będę łaskawy i pozwolę Ci sprawować pieczę nad gildią Nie wiem skąd teoria o braku poparcia dla Twoich decyzji, bo z tego co zauważyłem to bronię właśnie ich egzekwowania... No ale cóż, każdy widzi to co chce widzieć


Elasharr napisał:

Ciekawi mnie nagła zmiana frontu po tym jak uświadomiłeś sobie kim jest ten któremu parę dni temu chciałeś zasadzić "dyscyplinarnego kopa z gildii"

Tego zdania akurat nie rozumiem. Nie jestem tu od wczoraj i tyle razy było wałkowane kto tu jest naczelnym, a kto tylko czyści szalety. Poza tym dyscyplinarny kop z gildii nie oznaczał wcale wywalenia, tylko miał na celu wymuszenie zmiany podatku. Ty uznałeś, że lepiej nałożyć karę finansową z czym się w zupełności zgodziłem ( dużo bardziej bolesne ). K. jako jedyny złożył wyjaśnienia, które w jakimś stopniu mnie przekonały. Wiem jak wygląda studenckie życie i wiem co znaczy mieć ograniczony dostęp do internetu ( obecnie na szczęście jest dużo wygodniej ). I to też uwzględniłem w swojej wypowiedzi. Z samą jej formą natomiast w zupełności się nie zgadzam, co też napisałem. Rada na przyszłość to czytanie postów W CAŁOŚCI a dopiero potem ewentualne wytykanie lizusostwa, wazeliniarstwa itd. Dla mnie, czyli kogoś, kto wyleciał z GWN właśnie za poglądy to dosyć zabawne
No i trzymam kciuki za poprawkę. U mnie w tym roku na szczęście obeszło się bez


Słyszysz za sobą kroki? Boisz się? Masz czego...

Offline

 

#69 2006-09-21 16:30:49

Fangorn

Veańczyk

3601183
Zarejestrowany: 2006-07-22
Posty: 824
Punktów :   

Re: Czarna Księga

Ja tam juz zabuliłem chociaż niesłusznie. NIe bede sie sprzeczał ze starszyzną, bo sami wiedzą jaka była sytuacja


http://img91.imageshack.us/img91/7809/fangorn2ur4.jpg

Offline

 

#70 2006-09-21 17:29:11

Lucyfer

Inkwizytor

Zarejestrowany: 2006-06-18
Posty: 220
Punktów :   

Re: Czarna Księga

Ale żeście naskoczyli na Behemoth'a i to właściwie bez powodu bo z meritum jego wypowiedzi chyba większość z nas się zgadza przynajmniej tak wywnioskowałem z głosów w tej dyskusji. A co do zmiany frontu w wypowiedziach Behemoth'a to wyraźnie widać, że jest ona spowodowana pojawianiem się w temacie nowych, nie znanych wcześniej ogółowi faktów.

Co od K, to w momencie planowania i tworzenia Veass nie było żadnej rywalizacji o to kto zostanie Hersztem. Jednak jednym z pierwotnych kandydatów był właśnie K. To, że sprawy potoczyły sie tak jak się potoczyły i władze sprawuje Herszt nie znaczy, że K nie ma prawa podejmować kluczowych dla gildii decyzji. Wręcz przeciwnie ma do tego pełne prawo tak jak każdy z zakładających Veass. Jeśli więc w przyszłości postanowi zapłacić nałożoną karę dlatego aby poddać się jej na równi z innymi - dobrze, jeśli postanowi wogóle jej nie płacić - też dobrze, takie jego prawo.

Co do samego tematu, nie ma sensu zamykać bo sprawa jest Ciągle aktualna przynajmniej w stosunku do Geshoku i Mugena jednak nie widze sensu wałkowania tematu bez końca i powtarzaniw wkółko tych samych argumentów podczas gdy żadnych nowych faktów jak narazie nie ma.


Bores Mun - Postać Bez Twarzy

Offline

 

#71 2006-09-23 22:31:23

Clive

Trzeźwy inaczej;P

Zarejestrowany: 2006-08-11
Posty: 63
Punktów :   

Re: Czarna Księga

Dobra, w końcu znalazłem troche czasu aby wejśc wieczorem, bo niektórzy mają życie poza grą i o tej porze padają już na pysk i myslą tylko o spaniu, natomiast rano wyklikają turki z 2 dni i w droge, cały dzień poza domem. Jak masz czas tyle siedziec przed kompem to gratuluje.
W zeszłą sobote mialem dojechac przed północa do Warszawy, dojechałem o 3, wiec tylko malutkie spóźnienie... nie zrobiłem turnieju, wszedłem na wojów aby nie tracić tur wyklikałem i wyszedłem bez czytania wiadomosci bo marzyło mi sie tylko własne łóżko. Rano jak wstałem ustawiłem sobie podatek na 15%.
I nie wime jak wy, ale ja nie patrze na członków, bo to mnie najzwyczajniej nie interesuje.

Co do ofiar... jeśli nadążacie ulepszać ekwipunek i wpłacać ofiary to wam gratuluje. Nie widze sensu wpłacać pieniędzy skoro sam nawet nie ulepsze sobie sprzętu, a wpłacana kasa pójdzie na alchemika i dalej nie będę nadążał ze sprzetem. W tych turniejach jest wazniejsza siła jednostki, to z nich wychodzi siła gildi.

Podsumowując, według mnie, dostosowałem sie do zmiany podatku jak mogłem najszybciej (maszyną nie jestem i spać musze).

Poprawiono orty i interpunkcję, aby post był czytelniejszy / Sykacz


Clive is brutal and full of zasadzkas

Offline

 

#72 2006-09-23 23:20:45

Behemoth

Veańczyk

Skąd: 100lica
Zarejestrowany: 2006-06-29
Posty: 136
Punktów :   

Re: Czarna Księga

Miałeś czas wyklikać tury to miałeś i czas zmienić podatek. Czy trzeba mówić więcej?

Ostatnio edytowany przez Behemoth (2006-09-24 10:58:03)


Słyszysz za sobą kroki? Boisz się? Masz czego...

Offline

 

#73 2006-09-24 09:03:20

Clive

Trzeźwy inaczej;P

Zarejestrowany: 2006-08-11
Posty: 63
Punktów :   

Re: Czarna Księga

Hehe, jeśli jesteś takim ideałem to gratuluje... fajnie masz, lecz niektórzy nie posiadają takich umiejętności jasnowidzenia i nie wiedzą od razu, co muszą zrobić. Są też ludzie, którzy na szybko coś robią, aby nie stracić turek a resztę odkładają na rano, bo wolą się wyspać póki jeszcze mogą lub są zmeczeni kilku godzinną podróżą.
Sorki Sykacz za te błędy... Pisałem na szybko a mi słowa Behemotha nie przeszkadzają...


Clive is brutal and full of zasadzkas

Offline

 

#74 2006-09-24 10:57:34

Behemoth

Veańczyk

Skąd: 100lica
Zarejestrowany: 2006-06-29
Posty: 136
Punktów :   

Re: Czarna Księga

Jestem ciekaw decyzji Herszta. Ani Mugen ani Gesshoku nie wpłacili kasy. Mam pewne podejrzenia, ale wolę ich nie przedstawiać coby nie zostać posądzonym o wywieranie presji
Ideałem nie jestem ale do ideału dążę. Ty natomiast wszelkie ideały najwyraźniej masz w dupie. I jeżeli tak Ci wojownicy ciążą, to po co w ogóle w nich grasz robiąc tym samym jakąś chorą łaskę?

Sykacz ostrzegaj se ile Ci się podoba Zbastuje kiedy sam uznam, że jest to konieczne


Słyszysz za sobą kroki? Boisz się? Masz czego...

Offline

 

#75 2006-09-24 11:37:57

Lucyfer

Inkwizytor

Zarejestrowany: 2006-06-18
Posty: 220
Punktów :   

Re: Czarna Księga

Pierwszy post został zedytowany - niedziela godz 11:43

Clive, rozumiem, że nie każdy zawsze ma czas na wojów i są od nich w życiu ważniejsze sprawy. Ale tworzymy jakąś społeczność i  wszystkim nam zależy na tym żeby prosperowała ona jak najlepiej, a pojedyńcze błędy pojedyńczych graczy osłabiają nas jako grupe. Tak więc nie dziw się niezadowoleniu coponiektórych. W tym konkretnym przypadku gildia nie straciła zbyt wiele złota na waszym "niedopatrzeniu" jednak ważniejsze w całej sprawie jest to, że zignorowaliście rozkazy Herszta a to znacząco osłabia dyscypline. Przeczytanie wojopoczty nie kosztuje wiele energii ani nie zabiera dużo czasu i skoro mogłeś poświęcić 5 - 10 min na włączenie kompa i wyklikanie tur to mogłeś również poświęcić 2-3 min więcej na przeczytanie poczty i zmiane podatku to była już tylko kwestia zaangażowania w gre i chęci a nie czasu. Tak więc uważam, że powineneś ponieść konsekwencje niewykonania rozkazu i wpłacić zasądzoną przez Herszta kare tym bardziej, że jest ona symboliczna. Nie osłabi to twojej postaci a pokaże wszystkim, że posiadanie silnej postaci nie oznacza bycia bezkarnym i nie daje prawa do samowolki.

[OT] Każdy ma prawo wypowiadać się do woli w tym i każdym innym temacie. Jeśli komuś nie podoba się postępowanie Clive'a albo Aleksandra to w tym miejscu może wyrazić swoje nie zadowolenie i może czynić to tak długo jak zechce o ile czyni to w sposób odpowiednio kulturalny. Tak więc prosze o nie strofowanie Behemota, bo takie jego prawo.


Bores Mun - Postać Bez Twarzy

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.bakugan-nevvestroja.pun.pl www.swiatpostow.pun.pl www.square.pun.pl www.diamondcraft.pun.pl www.wszystkootravian.pun.pl