#1 2006-08-01 13:55:48

Gaja

Kraina

Zarejestrowany: 2006-06-18
Posty: 55
Punktów :   

Ziemie Skrzypiącej Ważki

Tereny łowieckie jaszczuroludzi. Jałowa kraina, pokryta skarloną roślinnością. Liczne bagna na przemian dają życie lokalnej faunie, lub przynoszą śmierć nieuważnym podróżnikom. Najstarsi szamani powiadają, że te bagna są śedliskiem pradawnego smoka, którego imię w starych dialektach przetrwało jako "Sskszypiąca Wasszka". Nikt nie wie naprawdę skąd wzieła się ta nazwa. Niektózy badacze z Rivangoth twierdzą, że przekłamanie językowe Lacertów spowodowało to, że prawdziwy przydomek smoka miał być skrzący. Od skier, czyli ziarniny ognistej. Niezależnie od polemizacji mieszczuchów, którzy nie urodzili się na tych ziemiach, Nazwę od terenów zyskał również szlak prowadzący przez te ziemie. Niczym kręte cielsko węża, wiję się stara droga, którą często wędrują zagubieni wojownicy.

Offline

 

#2 2006-08-01 20:52:26

Gaja

Kraina

Zarejestrowany: 2006-06-18
Posty: 55
Punktów :   

Re: Ziemie Skrzypiącej Ważki

Cała drużyna dotarła na te ponure ziemie późnego wieczora. Pomimo tego, że cały dzień była piękna pogoda właśnie na wojowników i otaczającą ich krainę zaczynały spadać pierwsze ciepłe krople deszczu. Woda spadała z nieba leniwie, równie leniwie żaby wypełniały przestrzeń swoim rechotem. Nic się nie działo. Bagna wyścieliły nieską oraz niezwyklę tajemniczą mgiełkę, która zasnuła dolinę krętego odwłoku. To właśnie na tych bagnach wojownicy Veass po raz pierwszy zdani byli tylko na siebie.

Offline

 

#3 2006-08-01 21:01:20

Aegir_einarson

Weteran

5080890
Skąd: Stolica dolnego śląska
Zarejestrowany: 2006-06-18
Posty: 439
Punktów :   

Re: Ziemie Skrzypiącej Ważki

- O żesz w mordę.. ale zmokłem. Psia mac z tym deszczem... zakląłem pod nosem....
- I jeszcze ta paskudna mgła... ktoś wie gdzie jesteśmy...wrrr. Rozglądałem się w około szukając znaków charakterystycznych mogących cos powiedziec o naszej lokalizacji...


http://img213.imageshack.us/img213/3066/mjavatarnetxu5.gif

Offline

 

#4 2006-08-01 21:25:59

killfactor

Członek Wiecu

2085502
Skąd: von Stettin :p
Zarejestrowany: 2006-06-22
Posty: 278
Punktów :   

Re: Ziemie Skrzypiącej Ważki

Dogonił nas właśnie młody drow...

- sesese. Siemno jak w jaju. sesese. Nie ma sssensu ssszukaś po siemku. Nis nie sobaszymy. Rozłuszmy obós i pszczekajmy tę noskę. Musssimy tesz rosstawiś warty. Aegir pierfszy, po nim Fangorn, Isydef i ja na końsu. Młody niech śśśpi sssobie. Kolasyjka i lulu, dziesi. sesese.

Ostatnio edytowany przez killfactor (2006-08-01 21:26:42)


Cincz - jaszczurka, która się nie myli

Offline

 

#5 2006-08-01 23:06:45

Aegir_einarson

Weteran

5080890
Skąd: Stolica dolnego śląska
Zarejestrowany: 2006-06-18
Posty: 439
Punktów :   

Re: Ziemie Skrzypiącej Ważki

-Cincz....znowu ja pierwszy eh, przynajmniej pośpię do rana.... no dobra!
- Kłaść się spać. Dorzuciłem drew do ognia. Usadowiwszy się poza zasięgiem ognia przyzwyczajałem oczy do mroku.
- Kłaść się spać! Icy do ciebie mówię!


http://img213.imageshack.us/img213/3066/mjavatarnetxu5.gif

Offline

 

#6 2006-08-02 09:51:52

Fangorn

Veańczyk

3601183
Zarejestrowany: 2006-07-22
Posty: 824
Punktów :   

Re: Ziemie Skrzypiącej Ważki

Nadszedł czas zmiany warty ale Fangorna wcale nikt nie musiał budzić bo nie spał
- Prześpij sie towarzyszu - odrzekł do nieco już zmęczonego Aegira

Warta przebiegała bardzo spokojnie więc Fangorn nawet nie zauważył kiedy minęła
- A i tak się już nie uśpie więc dam pospać mojemu zmiennikowi - pomyślał

Ostatnio edytowany przez Fangorn (2006-08-02 09:54:16)


http://img91.imageshack.us/img91/7809/fangorn2ur4.jpg

Offline

 

#7 2006-08-02 11:37:55

Sigmar

Członek Wiecu

9710126
Zarejestrowany: 2006-06-19
Posty: 453
Punktów :   

Re: Ziemie Skrzypiącej Ważki

Sigmar dowiedzial sie dosc pozno o wyprawie na jaka wyruszyli jego towarzysze... ale nie mial zamiaru jej przepuscic kolo nosa. Pakowal wlasnie ostatnie racje zywnosciowe i wyszedl za brame w strone Ziem Skrzypiacej Wazki...

Gesta ta mgla... psia mac - pomyslal wpadajac nga w dziura ktora nagle wyrosla mu na drodzeByle bym zdarzyl dotrzec zanim wyrusza - klopotal sie, wiedzial ze jesli do nich nie dotrze na czas moze nawet niedotrzec spowrotem do Veass, ale teraz nie myslal o smierci a o zapachu ogniska ktory wlasnie przeszyl jego nosdza...Dobra mgla... po niej niesie zapach palonego drewna..swoja droga chyba latwo bedzie ich znalesc - tak sobie myslac wlasnie skonczyl pogwizdywac sobie melodie ktora ostatnio slyszal w karczmie. Wyterzajac wzrok przyjzal sie dokladnie rozswietlonej czesci mgly tuz przy ziemi...Tam sa - nie patrzac pod nogi potknal sie o korzen i padl twarza w smierdzace od szczatkow swierzat bloto...

- A zeby cie szlag trafil kaleko - wykrzyczal glosno sam o sobie dosc ciekawa opinie.. nigdy nei szczedzil sobie pochwal i komplementow... - patrz pod nogi bo inaczej nawet do nich nie dojdziesz - dodal gdy delikatnie ochlonal... Jego glos byl tak donosny ze nie mozliwe zeby wartownik nie slyszal jego krzyku.. do tego ta mgla tak niosla odglosy ze on w dosc sporej odleglosci od ich obozu slyszal jak ktos tam chrapie.Pewnie to Aegir, zawsze chrapal odkad pamietam koszary byly pelne dziwnych odglosow jakie wydawal - pomyslal i dosc ironicznie sie przy tym usmiechnal...


http://img219.imageshack.us/img219/2091/sigmarkopiafe3.jpg

Kiedys zaplakal swiat nad swoim koncem ale bylo za pozno oto jestem...

Offline

 

#8 2006-08-02 13:19:22

Gaja

Kraina

Zarejestrowany: 2006-06-18
Posty: 55
Punktów :   

Re: Ziemie Skrzypiącej Ważki

Sigmar dotarł do komapnii kilka godziń przed świtem forsowny marsz spowodował, że musiał odpocząć. Reszta nocy minęła spokojnie. Tuż przed świtem bagna budziły się do życia. Wężę i inne gady szukały pierwszych promieni słońca lokalni przedstawiciele płazów mącili mętną wodę. Owady mozolnie toczyły bój o przetrwanie. Ważki wzbijały się w powietrze. W całym tym majestacie pobudki natury. Swoje oczy otwierali Verańczycy, którzy nie mogli liczyć na tych ziemiach na gościnność i wygody. Znajdowali się na bagnach do udeptanego traktu mieli jeszcze spory kawałek.

Offline

 

#9 2006-08-02 13:37:38

killfactor

Członek Wiecu

2085502
Skąd: von Stettin :p
Zarejestrowany: 2006-06-22
Posty: 278
Punktów :   

Re: Ziemie Skrzypiącej Ważki

Swoją wartę Cincz odbył przykucnięty pod kocem i natarty maściami rozgrzewającymi, aby nie tracić zbyt wiele cennego ciepła. Gdy słońce zaczęło przebijać się przez mgłę dorzucił drwa do ogniska i zaczął budzić towarzyszy.
- No, kamrasi. Pora wssstawaś. Śśśniadanko i f drogę. - dmuchnął, aby rozpalić żar - Bęsiemy musssieli iśśść ssszeszej, szeby szadne ślady nie ussszły nassszej ufase. Nie wiem dokładnie, którędy ssszli, ani kiedy, nie wiemy nawet, szy faktysznie tędy wiódł ich ssszlak. Taksze oszy otwarte. Jeśśśli ssspotkamy nagi, to najpierw sssię ukrywać, walszymy dopiero jeśśśli nasss ssspostszegą. Jasssne? - znów dmuchnął w ognisko, abu pobudzić płomień.


Cincz - jaszczurka, która się nie myli

Offline

 

#10 2006-08-02 14:29:40

Fangorn

Veańczyk

3601183
Zarejestrowany: 2006-07-22
Posty: 824
Punktów :   

Re: Ziemie Skrzypiącej Ważki

Spośród zarośli wyłonił się Fangorn. Troche zaskoczyło to innych uczestników wyprawy. Po chwili odrzekł:
- Droga wolna towarzysze. Byłem na krótkich zwiadach

Widząc Sigmara zdziwił się strasznie. Podszedł do przybysza i zapytał:
- A ty czego tutaj szukasz? Czyżbyś został dołączony do wyprawy?

Ostatnio edytowany przez Fangorn (2006-08-02 14:34:35)


http://img91.imageshack.us/img91/7809/fangorn2ur4.jpg

Offline

 

#11 2006-08-02 19:05:12

Sigmar

Członek Wiecu

9710126
Zarejestrowany: 2006-06-19
Posty: 453
Punktów :   

Re: Ziemie Skrzypiącej Ważki

Nieciekawie przywitany i wyrwany ze snu przez Fangorna, Sigmar ledwo powstrzymal sie od przebicia go na wylot i rozrzucenia jego wnetrznosci po calych bagnach Moze padlinozerne scierwo mialo by z tego korzysci Pomyslal mierzac mroczniaka przeszywajacym wzrokiem...

- Co Cie tak to interesuje? Nawet miedzy swoimi nie wolno spac? Oj przyjacielu jestes zbyt narwany i dociekliwy...-powiedzial wstajac z mokrej ziemi - mniej sie interesuj swoimi a wiecej tym co przed nami, ja ci gardla nie poderzne w nocy ale przypadkiem na warcie moge przysnac... - wypowiadajac te slowa usmiechnal sie szeroko i poklepal drowa po ramieniu...

- Piekny dzien na rzez - powiedzial glosniej do towarzyszy i wyciagnal z kieszeni fajke z tytoniem..


http://img219.imageshack.us/img219/2091/sigmarkopiafe3.jpg

Kiedys zaplakal swiat nad swoim koncem ale bylo za pozno oto jestem...

Offline

 

#12 2006-08-02 22:45:57

Aegir_einarson

Weteran

5080890
Skąd: Stolica dolnego śląska
Zarejestrowany: 2006-06-18
Posty: 439
Punktów :   

Re: Ziemie Skrzypiącej Ważki

Słysząc cos o rzezi Aegir otworzył oczy i spojrzał na autora tych miłych słów. Perspektywa walki była kusząca.. jednak rzekł:

- Nie słyszałes co Cincz powiedział.. na razie tropimy. Potem się ukrywamy. to ma być na razie zwiad! walka będzie ostatecznością! (jednak jakże przyjemna dodał w myślach...)

Wstał pospiesznie wyciągnął kołacz i zaczął jeść w skupieniu.

- Fangorn! widzałeś cos na zapchanie kich? starasznie zglodniałem a ten niby chleb to takie ziarno że niedługo zeby zeżre. Spatrzyłeś jakie miecho po drodze?


http://img213.imageshack.us/img213/3066/mjavatarnetxu5.gif

Offline

 

#13 2006-08-02 22:53:15

Sigmar

Członek Wiecu

9710126
Zarejestrowany: 2006-06-19
Posty: 453
Punktów :   

Re: Ziemie Skrzypiącej Ważki

Sigmar usmiechnal sie do Aegira i rzekl:

- Tak wiem, slyszalem co mowil Cincz wkoncu on sie nie myli - usmiechnal sie pod nosem - fakt faktem zjadlbym cos zobaczmy co tu mamy - siegnal do plecaka i wyciagnal chleb - smierdzi ale da sie zjesc, chyba maka podszyta plesnia... - zaczal konsupcje przerywajac ja pociagnieciami z fajki...


http://img219.imageshack.us/img219/2091/sigmarkopiafe3.jpg

Kiedys zaplakal swiat nad swoim koncem ale bylo za pozno oto jestem...

Offline

 

#14 2006-08-02 23:13:14

IcyDeath

Veańczyk

3171083
Zarejestrowany: 2006-06-17
Posty: 341
Punktów :   

Re: Ziemie Skrzypiącej Ważki

IcyDeath podszedł do Sigmara i Aegira i powiedział:

- Co wy do cholery jecie? - zapytał zdziwiony Icy - mam w plecaku jakiegoś szczura, utłukłem po drodze, pomyślałem że się przyda.

Podałem szczura Aegirowi i spytałem:

- Chcesz go? Bo jak nie to sam zjem.


http://img155.imageshack.us/img155/5343/sygnaturka2uo5.png

Offline

 

#15 2006-08-02 23:16:00

Aegir_einarson

Weteran

5080890
Skąd: Stolica dolnego śląska
Zarejestrowany: 2006-06-18
Posty: 439
Punktów :   

Re: Ziemie Skrzypiącej Ważki

- No to się podzielimy. Masz tu to gówno chlebopodobne tfu. Cincz chcesz kawałek gryzonia? ty lubisz takie rzeczy.


http://img213.imageshack.us/img213/3066/mjavatarnetxu5.gif

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.gnpbf.pun.pl www.gp2010rond.pun.pl www.wrestingpbf.pun.pl www.world-of-naruto.pun.pl www.magiawyobrazni.pun.pl