#1 2006-09-18 19:17:10

Elasharr

Herszt

3488742
Skąd: W-wa/Veass ;)
Zarejestrowany: 2006-06-17
Posty: 271
Punktów :   

Ilość członków

Coraz silniej pojawiają się głosy które chcą większej ilości członków. Ja się będę upierał cały czas przy pierwotnych założeniach, że mamy stanowić elitarną grupę, więc nie będę szedł na ilość.

Ostatnio zgłosiło się kilku ludzi z levelami 85,86,99 . Jak myślicie, czy warto by było jakoś zaniżyć próg przyjętych?

Poza tym czasem mnie nachodzą myśli, żeby założyć jakieś koszary Veass, czy coś, taki rodzaj akademii. Tam by można przyjmować ludzi z trochę niższymi levelami, i wyławiać od czasu do czasu jakieś perły stamtąd.

Do wojen raczej jeszcze baaardzo daleko,ich pojawienie się jest niepewne, choć ja cały czas wierze że nadejdą w tej erze...

Chciałbym, żeby każdy się wypowiedział jak to widzi. Liczę na konkretną dyskusję na ten temat.


Elasharr - ponury gwardzista
Herszt Veas
http://img377.imageshack.us/img377/7748/ela23wx.gif

Offline

 

#2 2006-09-18 22:34:28

Sigmar

Członek Wiecu

9710126
Zarejestrowany: 2006-06-19
Posty: 453
Punktów :   

Re: Ilość członków

Konkretnie. Jak ja to widze... widze tak nikogo nie przyjmujemy jesli mielibysmy wprowadzic koszary Veass czeajmy na te perelki.. Ale jeden warunek koszary Veass nie mogly by miec wiecej niz 20 czlonkow max 25 zeby i ta akademia Veass miala swoj elitarny wydzwiek


http://img219.imageshack.us/img219/2091/sigmarkopiafe3.jpg

Kiedys zaplakal swiat nad swoim koncem ale bylo za pozno oto jestem...

Offline

 

#3 2006-09-18 23:14:50

Asbagarin

Członek Wiecu

1831688
Zarejestrowany: 2006-06-19
Posty: 109
Punktów :   

Re: Ilość członków

Jeśli chodzi o "szkółkę" zgłaszam sie na ochotnika jako mistrz chętnie wezmę pod swoje skrzydła Sigmara(jako znakomitego doradce i nie tylko). Moim zdaniem jest to bardzo dobry pomysł przynajmniej Veass będzie jeszcze większym mocarstwem. Doświadczenie moje znasz w prowadzeniu gildii. Herszcie decyzja należy do Ciebie i reszty popaprańców co stoją obok Ciebie. Mogę zacząc zbierac funduszę na rozbudowę naszej przyszłej i mam nadzieje jak najlepszej plugawej "akedemii".

Offline

 

#4 2006-09-18 23:28:37

Sigmar

Członek Wiecu

9710126
Zarejestrowany: 2006-06-19
Posty: 453
Punktów :   

Re: Ilość członków

Asbagarinei a ja Ci musze odmowic jesli juz by takei cos powstalo bede mial bardzo salby dostep do neta bo wyjezdzam do wawy na stale wiec tylko kawiarenka mnie ratuej i komp u kobitki wiec ja jak odoradca odpadam chyab ze konsultacje telefoniczne i czasami na gg


http://img219.imageshack.us/img219/2091/sigmarkopiafe3.jpg

Kiedys zaplakal swiat nad swoim koncem ale bylo za pozno oto jestem...

Offline

 

#5 2006-09-18 23:43:53

Asbagarin

Członek Wiecu

1831688
Zarejestrowany: 2006-06-19
Posty: 109
Punktów :   

Re: Ilość członków

Ehh szkoda, w takim razie pomysle nad swoja kandydatura choc co ja gadam narazie nic nie zostalo ustalone czekamy na opinie innych naszych braci z gildii

Offline

 

#6 2006-09-19 11:01:39

Lucyfer

Inkwizytor

Zarejestrowany: 2006-06-18
Posty: 220
Punktów :   

Re: Ilość członków

Przemyślałem dokłanie sprawe. I jestem za utrzymaniem zaplanowanej formy czyli za elitarnością. Martwi mnie sytuacja gdy tracimy z turnieju na turniej miejsca w rankingu gildii ale za to indywidualny należy do nas. Takiej sytuacji jednak spodziewaliśmy się już dawno i chyba pogodziliśmy się z tym. W końcu nie niepierwszy raz jest coś za coś. Jedyny wyjątek jaki mogłby mieć sens to przyjęcie wojownika odbiegającego od przewidzianego przez nas progu lev (różnica ie może być zbyt duża) ale do którego mamy pewność, że wzbogaci znacząco nasze życie na forum.

A jeśli chodzi o akademie to jestem przeciwny i to z całą stanowczością. A to dlaczego... kto miałby przyjść do akademii ? No chyba tylko niskolevelowcy, bo nikt spełniający lub będący blisko spełnienia naszych kryteriów tam się nie będzie chciał wybrać. Tak więc nawet jeśli wśród tych niskolevelowych wojowników w akademi będzie ktoś dobry jak to nazywacie "perełka" to i tak nic nam z tego nie przyjdzie. Przecież nie przyjmiemy kogoś o np.50 lev niżej od średniej. A jeśli założymy (a mam nadzieje, że to prawdziwe założenie), że nasi wojownicy klikają tury regularnie i nic nie marnują to nikt nie ma możliwości nas dogonić, w końcu każdy ma tyle samo tur. Widze to po swojej postaci. Wykorzystuje wszystkie możliwości zdobycia exp'a na max, nie przegrywam żadnych walk ani z potworami ani na treningach a mimo to w rankingu przesunąć w górę się nie moge. Akademia ma sens w przypadku gildi takich jak BG. Oni nie mają progu lev i mogą przyjąć kżdego kogo uznają za stosowne. My nie jesteśmy taką masówką i mam nadzieje, że nigdy nie będziemy.


Bores Mun - Postać Bez Twarzy

Offline

 

#7 2006-09-19 15:15:03

Elasharr

Herszt

3488742
Skąd: W-wa/Veass ;)
Zarejestrowany: 2006-06-17
Posty: 271
Punktów :   

Re: Ilość członków

Co do tej szkółki, to nie myślałem o takiej na skale ABG. Od czasu do lądowali by do niej ci, którzy levelem nieznacznie odstają od wymogów.
Spośród naszych wojów nie kazdy wygrywa wszystkie treningi, ja na przykład zawsze przegrywam jak się natknę na kogoś ubranego. Sam też czasem zapominam zdjąć topora i słabsze postacie się nadziewają na mnie. Poza tym nawet wygrywając wszystkie walki treningowe, nie każdy (pewnie mało kto) wyciąga z tego maksymalną ilość punktów.
Są też postacie nie przykładające się zbytnio do treningów, opiekowałem się takimi(99TT).

Wniosek z tego taki, że po jakimś czasie, może się zdarzyć że takie "koszary" będą posiadać członków, którzy przewyższają levelem niektórych członków gildii i dodatkowo są aktywni i biorą czynny udział w życiu gildii.

Natomiast przeszkodą jest problem awansu takiej organizacji do poziomu gildii. Jako drużyna to marnie ich widzę w doganianiu nas. Ew. koszary musiałyby mieć niezłego alchemika, aby zapewnić im dobry rozwój. Nie wiem czy taka inwestycja się w ogóle opłaci.

No i o przyjmowaniu levelów typu 30-60 nie ma mowy. Tylko takie które niewiele odstają od najniższych naszych członków. Na chwilę obecną to bym widział ludzi od 90 levela wzwyż.


Elasharr - ponury gwardzista
Herszt Veas
http://img377.imageshack.us/img377/7748/ela23wx.gif

Offline

 

#8 2006-09-19 17:15:18

Sigmar

Członek Wiecu

9710126
Zarejestrowany: 2006-06-19
Posty: 453
Punktów :   

Re: Ilość członków

Jesli mozan sie wtracic dajmy jzu roznice 5 lvl czyli moze 85 lvl w zwyz ale podanei do koszar tez musi byc staranne i ocenione


http://img219.imageshack.us/img219/2091/sigmarkopiafe3.jpg

Kiedys zaplakal swiat nad swoim koncem ale bylo za pozno oto jestem...

Offline

 

#9 2006-09-20 16:53:24

Lucyfer

Inkwizytor

Zarejestrowany: 2006-06-18
Posty: 220
Punktów :   

Re: Ilość członków

Uważam, że wojownicy lev 85 i więcej (obiektywnie patrząc to całkiem sporo) nie będą chciali wstępować do jakiejś akademi, gdzie mają słabiutkie sanse rozwoju. I nie przyciągnie ich nawet "marka Veass". A nawet gdyby się jakiś napaleniec trafił to będzie to odosobniony przypadek a dla takiego nie warto ponosić sporych , co by nie było kosztów zakładania takiej placówki.


Bores Mun - Postać Bez Twarzy

Offline

 

#10 2006-09-21 10:59:11

Khhagrenaxx

Szlachcic Słowa!

9636309
Skąd: Racibórz/Wrocław
Zarejestrowany: 2006-06-16
Posty: 430
Punktów :   
WWW

Re: Ilość członków

Zwiększenie liczby członków Veass - zdecydowany mój sprzeciw. To miało być tak, że będziemy zajmować niższe miejsca w turniejach (grunt żeby być w top10). To jest korzystne z kilku względów... Główny to element nieustannej walki psychologicznej jaką prowadzimy z państwami układu warszaw....eee.... No, z BG.

Niektórzy zapewne wiedzą jaka mentalność charakteryzuje tamtejszych - szeregowych - wojowników. Jesteśmy pierwsi w turnieju, musimy to utrzymać, ale z tym i tak nie ma problemu, bo jesteśmy najlepsi blablabla... Owo "najlepsi" jest najważniejsze. Jeśli kogoś zrzucać, to z wysoka;) (to tak w perspektywie przyszłych wojen;)).

Koszary Veass? Również nie...Nawet na niedużą skalę to mi się nie podoba... Jeśli już robić coś takiego, to raczej jak tajną akcję. Założyć drużynę... Awansować jakoś do tej gildii etc. Jednak wszystko w tajemnicy... Kusić na przykład tym, że mistrz tej gildii X pogadał z Hersztem Veass, że mamy (my - gildia x) dobre stosunki z potęgą! I u ich boku zawojujemy świat... Więc mamić dobrymi stosunkami z Veass, etc. A kiedyś, jakby była potrzeba, powiedzieć, że mistrz przestaje grać, ale was nie pozostawia na lodzie, najlepsi mogą przejść do Veass. Mniej więcej wiecie o co chodzi;)

Ale to rozwiązanie ma kilka zasadniczych wad. Rozkręcić takie coś to spory problem (trzeba było z takim czymś wystartować od razu, odsyłać tam ludzi, którzy nam nie przypasowali etc. od początku gry). Teraz może być ciężko, aczkolwiek bez szaleństw. Jakby ktoś miał czas, to da się takie coś zrobić.

Drugi problem - znaleźć odpowiednią osobę. Bo to musi być najbardziej zaufany z zaufanych, bo tylko on  by wiedział jaka jest prawdziwa rola i cel tej organizacji. I nie mógłby się z tym zdradzić przed nikim. Zawsze też istnieje ryzyko secesji - tylko, że w tym przypadku niczego w gruncie rzeczy byśmy nie stracicli (nie to co BG w poprzedniej erze;)).

Reasumując i sprowadzając do prostego ułamka: korzyści/czas na rozkręcenie hipertajnej() organizacji i doprowadzenie jej do jako takiego stanu... Stosunek wychodzi nader niekorzystny, więc olałbym sprawę;)

A jeśli mowa o czymś jawnie połączonym z veass - jakieś koszary, czy coś... Nie, bo nie tak miało to wyglądać. Poza tym nie wiem, czy Lucek i Elasharr pamiętają, ale docelowo w Veass miało być 30 - 40 wojów (to miało być absolutne maksimum). Jest nas 58 - czyli istnieje nadwyżka spora nadwyżka... Jednak jest jeszcze jedna strona medalu; gdyby różne cwane półcwane i nadercwane postaci u nas przestały grać postaciami do których mają dostęp (bądź to przejęcie konta, bądź to multikonterstwo świadome, od samego początku). Wtedy liczba wojowników spadłaby... Spadnie również z czasem, bo tak to jest, że jak gra nie ma końca i trwa zbyt długo, to ludzie rezygnują... Więc pomysł koszar może nie być całkowicie chybiony...

Jednak ja osobiście, wolałbym się stoczyć na samo "dno" i po prostu dobrze się wtedy bawić na forum(jak legioniści), niż starać się robić wszystko, żeby odwlec w czasie "upadek" gildii, jej utratę pozycji etc.


Jak podaje Życie na gorąco...
http://www.wojownicy.imro.pl/forum/images/signatures/153428610449008427e157.jpg
Sherwett Hasyss

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.lamker.pun.pl www.worldofbleach.pun.pl www.bakuganmoc.pun.pl www.narutoxgra.pun.pl www.animes.pun.pl